Jaunumi LV

Velosipēda vadītāja apliecības iegūšana pilngadīgām personām būs maksas pakalpojums

LR Ministru kabinets (MK) apstiprinājis Satiksmes ministrijas (SM) virzītos grozījumus VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) maksas pakalpojumu cenrādī, nosakot cenas elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijas uzlīmēm, velosipēda vadītāja teorijas eksāmena kārtošanai un velosipēda vadītāja apliecības saņemšanai, atbilstoši to faktiskajām izmaksām.

Arī turpmāk atbrīvojums no maksas teorētiskā eksāmena kārtošanai un velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai būs nepilngadīgām personām. CSDD ir izveidojusi sistēmu, kur nepilngadīgām personām ir iespēja apgūt nepieciešamās zināšanas dalībai ceļu satiksmē savā izglītības iestādē un pēcāk kārtot eksāmenu CSDD sistēmā.

Savukārt, ņemot vērā, ka dalībai satiksmē ar elektroskrejriteni un velorikšu ir nepieciešamas velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, sagaidāms, ka palielināsies pieprasījums pilngadīgo personu vidū pēc velosipēda vadītāja apliecības iegūšanas. Ja nepilngadīgas personas teorijas eksāmenu kārto savā izglītības iestādē, tad pilngadīgām personām teorijas eksāmens ir jākārto kādā no CSDD klientu apkalpošanas centriem klātienē.

Pilngadīgām personām maksa par teorētiskā eksāmena kārtošanu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai būs 7,74 eiro (PVN ieskaitot), savukārt velosipēda vadītāja apliecības cena noteikta 12,26 eiro (PVN ieskaitot).

Normatīvais regulējums nosaka, ka piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni un velorikšu atļauts personai, kura ir sasniegusi 18 gadu vecumu un ir saņēmusi velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Savukārt piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai vecumā no 14 gadiem atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Tāpat atbilstoši normatīvajam regulējumam, no 1. aprīļa elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar reģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām, kam pie to konstrukcijas ir pielīmēta viena valsts reģistrācijas uzlīme. Ar izmaiņām CSDD pakalpojumu cenrādī tiek noteikts, ka velosipēda, velorikšas vai koplietošanas elektroskrejriteņa reģistrācijas uzlīmes cena ir 2,08 eiro (PVN ieskaitot), savukārt elektroskrejriteņa reģistrācijas numura uzlīmes cena ir 3,00 eiro (PVN ieskaitot).
Made on
Tilda